Békés megye hírek

Sikeres felülvizsgálati audit a Pándy Kálmán Megyei Kórházban

Sikeres felülvizsgálati audit a Pándy Kálmán Megyei Kórházban
2009. március 19-20-án felülvizsgálati auditra került sor az ISO 9001:2001 szabványok szerint.

Az audit tapasztalatait dr. Kovács József főigazgató főorvos összegezte:

- A felülvizsgálati auditot a Certop Termék- és Rendszertanusító Ház munkatársai végezték intézményünkben. Az audit célja az ISO szabványoknak való megfelelőség vizsgálata, amelyet évente kell felülvizsgálni, három évente pedig újratanusítást kell végezni a rendszer ellenőrzése céljából. Ez az audit az első periodikus audit volt, amelyet - mint arról már az előző hetekben tudósítottunk - belső audit előzött meg. Akkor munkatársaink és külső szakértők végezték a vizsgálatot, most a tanusító cég munkatársai. A korábbi évek gyakorlatának megfelelően enyhe, helyszínen javítható hibákkal intézményünk megfelelt az elvárásoknak, a minőségfejlesztési rendszer a jelenlegi formában minősítetten működhet tovább szolgálva a biztonságos betegellátást a Pándy Kálmán Megyei Kórházban.

A személyi főporta, Semmelweis utca1.

Dr. Márkné Vízi Ildikót a minőségügyi csoport vezetőjét arról kérdeztük, hogy mely szervezeti egységeket keresték fel az audit során?

- Az audit során a mintavételezési eljárás a 74 szervezeti egységünk közül 40-ben történt. A felülvizsgálati audit elsősorban a gyógyszerelés biztonságát, a dokumentációk megfelelőségét, az erőforrásokkal való gazdálkodást, az intézményi szervezeti és jogszabályi megfelelőségeit vizsgálta.

A minőségügyi rendszer betegségekhez tartozó, eljárás utasításokon alapul.

A minőségügyi rendszer betegségekhez tartozó, eljárás utasításokon alapul.

- Milyen tapasztalatokat szereztek az auditorok?

- A nehéz gazdasági helyzet és létszámhiány ellenére valamennyi szervezeti egységünk megfelelt a szabvány követelményeknek. Az elmúlt évben történt ÁNTSZ és OEP vizsgálatok által feltárt hiányosságokat kijavították, a betegellátás rendszere biztonságos, a minőségügyi követelményeknek megfelel.

Forrás: Pándy Kálmán Kórház

 

Hitvallásunk: „A beteg érdeke a legfőbb törvény”.PÁNDY KÁLMÁN MEGYEI KÓRHÁZ, GYULA

A Pándy Kálmán Megyei Kórház 1472 ággyal és közel 140 járóbeteg szakrendeléssel a kialakított beteg-beutalási rend szerint végzi a betegek ellátását. Gyógyító egységeinkben szolgáltatásainkkal igyekszünk megfelelni a lakosság egészségügyi ellátással kapcsolatos jogos kívánalmainak csakúgy, mint az egészségügy korszerű szakmai követelményeinek.

A magas színvonalú ellátást mintegy 2200 munkatársunk biztosítja, akik évente 40.000 fekvő- és további 700.000 járóbeteget látnak el. A kiemelkedő gyógyító és ápolási-gondozási teljesítményt csak megfelelő képzettséggel és elhivatottsággal rendelkező munkatársak tudják biztosítani, amelyhez minden támogatást igyekszünk számukra megadni.

Épületeink és műszerparkunk folyamatos bővítése, korszerűsítése által igyekszünk a kor követelményeinek megfelelően növelni az ellátás biztonságát és komfortfokozatát. Az elmúlt években kiemelt jelentőségű beruházásokra került sor kórházunkban, amelyek közül kiemelendő a Fertőző és Diszlokációs Pavilon, a Központi Orvosi Ellátó Épülettömb, a felújított pszichiátriai tömb, a teljesen megújult Szeghalmi Fekvő- és járóbeteg ellátó egység, illetve a Sitka 1. sz. telephelyünk felújításai. Az épületek rendbehozatala mellett a számos műszer-beszerzés is megvalósult, így pl.: a Röntgen Osztály modern képalkotó műszereinek beszerzése. Az új CT, MRI, valamint DSA, illetve a röntgen diagnosztika digitalizálása a legkorszerűbb technikával teszi gyorsabbá és hatékonyabbá a betegek kivizsgálását. A diagnosztika területén a közeljövőben a Patológiai Osztály korszerűsítésére kerül sor.

Hosszútávon megvalósítani kívánt orvos szakmai elképzeléseink szerint, a fejlesztések kapcsán arra törekszünk, hogy az Intézményben a szívsebészet, és a szervátültetés kivételével a sebészeti szakmák mindegyike, a mindenkori szakmai színvonalnak megfelelően folyamatosan fejlődjön, pl.: mellkas sebészet, fej-nyak sebészet korszerű műtéti eljárásainak bevezetése, a jelenlegi műtéti repertoár fejlesztése.

A belgyógyászati szakmák tekintetében elengedhetetlen a heamodinamikai laboratórium mielőbbi kialakítása, a szívkatéterezés elindítása, valamint a lehetőségekhez mérten a hematológiai ágyszám fejlesztése.

Napjaink makro- és mikrogazdasági mutatói alapján a jövőben mindenképpen gondolkodni kell a telephely racionalizálás lehetőségében.

A telephelyek vonatkozásában az alábbi fejlesztéseket tervezzük az elkövetkezendő 10 évben.

Az aktív betegellátást, mint azt a céloknál már jeleztük, elsősorban a központi telephelyre kívánjuk koncentrálni.

A krónikus és rehabilitációs ellátást, pedig a Sitka 1., illetve a mezőhegyesi és szeghalmi telephelyeken kívánjuk biztosítani.

További fejlesztéseinket elsősorban pályázati forrásból kívánjuk korszerűsíteni, így pl.: a sürgősségi ellátást, az un. „egykapus sürgősségi rendszer” formájában, a helikopter leszállóhely kerül kialakításra a Semmelweis utcai telephelyen stb.

Történelmünk egyik értékes öröksége, a központi telephelyen található felszentelt kápolna –jelenleg orvosi könyvtár –, amelyet a közeljövőben eredeti funkciójának kívánunk visszaadni.

Számunkra hivatásunk gyakorlása során „a beteg érdeke a legfőbb törvény”, hitvallásunk alapján szolgáljuk a hozzánk segítségért fordulókat.

dr. Kovács József belgyógyász dr. Kovács József-főigazgató főorvos



Szóljon hozzá a fórumon!: forum.mconet.hu

Küldjön egy képeslapot ismerősének!: kepeslap.mconet.biz

Békés Megye Egészség Online: egeszseg.bekesmegye.com