Gyomaendrőd város

Gyomaendrőd Város - Vezető hírek

Nemzetközi Gyermek Atlétikai Versenyen Gyomaendrődről

Debrecen, Gyulai István Atlétikai Stadion, 2011.05.28.

Kiemelkedően szerepeltek atlétáink az ötödik alkalommal megrendezett több mint 500 kisatléta részvételével megrendezett gyermekversenyen ahova Magyarország minden tájáról és a környező országokból érkeztek versenyzők. Tanulóink kiválóan helytálltak, hiszen összesen 4 arany- és 2 ezüstérmet szereztek az 5 versenyszámban amelyben elindultak!

Lássuk az eredményeket!

Először Patkós Patrik a Kis Bálint Általános Iskola és Óvoda versenyzője állhatott rajthoz a 2001- ben született fiúk 60 méteres gátfutásában, ahol 11,70mp-es eredménnyel a II. helyen végzett. Ez nagyon szép teljesítmény annak fényében, hogy Patrik másfél éve csatlakozott az atlétika világához.
Ezt követően Dudás Réka állhatott rajthoz a 60 méteres gátfutás időelőfutamában (16-an indultak), ahol óriási fölénnyel 9,90mp-es eredménnyel (ami egyben új iskolai rekord) a legjobb idővel került a döntőbe, ahol a 4-es pályán indulva századra ugyanazzal az idővel mint az időelőfutamban, mintegy hat méteres előnnyel az első helyen végzett, megvédve tavalyi bajnoki címét. Mint utólag kiderült, ez a kiváló idő eredményezte azt, hogy teljesítményével a Spirijev táblázaton 794 ponttal Réka lett az 1999- ben született leány győztesek között a különdíjas, melynek eredményeként egy gyönyörű serleget és ajándékcsomagot vehetett át!
A következő versenyszámunk ismét a Réka nevéhez fűződik, a magasugrás. Az ebben a versenyszámban 135 cm-es teljesítménnyel újdonsült megyei diákolimpiai bajnokunk 115 cm-es kezdőmagasságnál szállt be a versenybe (itt 12-en neveztek), ahol ugrásról-ugrásra küzdte le a magasságokat és az ellenfeleket; 135 cm-nél már csak ketten voltak versenyben, örök riválisával Szegedi Zsófiával a Debreceni Sportiskola versenyzőjével, aki nem mellékesen tavaly Varsóban az 1. helyen végzett ebben a versenyszámban. Réka dacolva a papírformával, betartva az edzői utasításokat kijavítva az apróbb hibákat amelyeket az ugrások közben készített fényképekről rögtön kielemeztünk, szédítő magasságokba emelkedett és végül 11 cm-t javítva egyéni (és egyben iskolai) rekordján, 146 cm-rel megnyerte a versenyt! A versenyszámot és egyben hatalmas párharcot végignézte Bencsik Pál a Magyar Gyermek-válogatott szövetségi kapitánya is, ami kiderült nem volt véletlen: Dudás Réka meghívást kapott a 36 fős válogatottba, amely június 18-án Varsóban fog versenyezni a Hatodik Nemzetközi Gyermek Atlétikai Versenyen, ahol 8 ország válogatottja vesz részt! Ezzel Bukovszky Péter és Szerető József (aki 3x vett részt) után Réka a Rózsahegyi Kámán Kistérségi Általános Iskola harmadik magyar válogatott versenyzője. A versenyre ugyancsak meghívást kapott (immár 4. alkalommal) szövetségi edzőként a 6 fős szakmai stáb tagjaként Vaszkán Gábor testnevelő tanár, atlétika szakedző is.
Még "magunkhoz sem tértünk" a sok jó hír hallatán, máris következett az 1999-ben született fiúk 600 m-es síkfutása, ahol 13-an álltak rajthoz. Kun Csaba az elmúlt évben ebben a versenyszámban az 5. helyen végzett, de mindketten bíztunk benne, hogy az idén sikerül egy kicsit előrébb lépni. Csabi rendkívül okosan versenyzett, majd egy őrült hajrába kezdett, ellenfelei nem bírták tartani vele a lépést és végül több mint 20 (!) méteres előnnyel 1:47,1 perces időeredménnyel megnyerte a versenyt!
Perceken belül következett a hasonló korú lányok 600 m-es síkfutása, ahol Nagy Csilla állt rajthoz 15 társával együtt. Csilla is kiválóan versenyzett, talán ha nem áll hamar az élre, akkor jobban meg tudta volna szorongatni nagy riválisát a Budaörsi DSE versenyzőjét, Jurai Zsófiát. Végül 1:52,4 perces időeredménnyel a tavalyi évhez hasonlóan most is II. helyen végzett, ami ebben a mezőnyben óriási teljesítmény.
Rövid szünet után következett a 6x60 m-es akadályváltó, amelyben 3 lány és 3 fiú kapott helyet. A versenyszám 60 méteres síkfutásból és 60 méteres gátfutásból állt, szembeváltó formájában; mindenkinek kellett mindkét feladatot teljesíteni. Békés megye válogatottjába Kun Csaba, Patkós Patrik és Dudás Réka került be. Végig kiélezett küzdelemben a Nagyváradi Sportiskola és a Miskolci Sportiskola csapataival végül 1:52,46 perces teljesítménnyel, 2 mp-cel az ezüstérmes csapat előtt a váltónk is I. helyen végzett! Itt a csapatot Medovarszki János tanár úrral, a Buda Cash Békéscsabai Atlétikai Club utánpótlás- szakágvezetőjével közösen állítottuk össze.
Az eredményhirdetés végén még egy sikert elkönyvelhettünk: az egész mezőnyben a lányok pontversenyét, elsősorban a mi lányainknak köszönhetően Békés megye válogatottja nyerte, amely díjat Vaszkán Gábor testnevelő tanár, atlétika szakedző vehetett át.
A verseny alatt a kisatléták betekinthettek a felnőttek versenyébe is, hiszen válogatott versenyzők meghívásos versenye volt rúdugrásban, távolugrásban és néhány futószámban, ami nagy élményt jelentett a gyerekeknek. Minden résztvevő gyerek egy belépőt kapott ajándékba a rendezőktől, amely a debreceni élményfürdőbe való belépésre jogosít fel.