Gyomaendrőd város

Gyomaendrőd Város - Vezető hírek

Leendő olimpikonjaink – Gyomaendrőd

Szeptember 12-13-án a csehországi Racicében rendezték meg az Olimpiai Reménységek Versenyét...

Szeptember 12-13-án a csehországi Racicében rendezték meg az Olimpiai Reménységek Versenyét 14 európai ország és Ausztrália részvételével a 15-17 éves korosztály kajakosai és kenusai számára.

Magyarország és ezen belül a gyomaendrődi Körös Kajak SE versenyzői nagyszerűen szerepeltek. Szinte minden versenyszámban álltak magyarok a dobogón, volt, ahol két egység is. A gyomaendrődi Körös Kajaktól három versenyző is kivívta a részvételt, mindannyian döntősök lettek. Mindhárman gimnáziumunk tanulói.

A 15 éves Tótka Sándor két egyéni versenyszámban is (500 és 1000 méteren) aranyérmet szerzett az igen erős nemzetközi mezőnyben. Kiss Csaba a 17 évesek között szintén két arannyal gazdagította a magyar éremtáblázatot: 1000 méteren párosban, 500 méteren pedig egy négyes egység tagjaként. Tótka Sándor ezenkívül 17 évesekkel egy hajóban 500 méteren ötödikként ért célba. Gellai Tamás a Körös Kajak SE harmadik versenyzője a 15-16 évesek között páros hajóban 7. helyen végzett. A három gyomaendrődi sportoló edzője Kovács Gábor.