Gyomaendrőd város

Gyomaendrőd Város - Vezető hírek

Az informatikai fejlesztések hatása a gyomaendrődi Kis Bálint Általános Iskola és Óvodában

Az informatikai fejlesztések hatása a gyomaendrődi Kis Bálint Általános Iskola és Óvodában
A TIOP-1.1.1-07/1-2008-0214 pályázati azonosító számú, „Informatikai infrastruktúra fejlesztése a Gyomaendrőd Város Önkormányzata által fenntartott iskolákban” című projekt

uj-szechenyi-terv_20110921130629_24.jpg

A TIOP-1.1.1-07/1-2008-0214 pályázati azonosító számú, „Informatikai infrastruktúra fejlesztése a Gyomaendrőd Város Önkormányzata által fenntartott iskolákban” című projekt keretében beszerzett iskolai munkaállomások, interaktív prezentációs eszközök (interaktív tábla, notebook, projektor) segítségével az intézményben az eddig is ismert és kiemelt figyelmet kapott kompetencia-területek fejlesztését szélesíthetjük ki.

Mára nélkülözhetetlen a digitális kompetencia elterjesztése, továbbá a digitális pedagógia intézményi szintű alkalmazásához szükséges feltételek biztosítása.

A digitális kompetencia felöleli az információs társadalom technológiáinak (IKT) használatát a munka, a szórakozás és a kommunikáció terén. Fontos, hogy nemcsak az eszközök használatáról van szó, hanem a technikailag megváltozott világ újfajta szemléletének iskolában történő kialakításáról, alkalmazásáról is.
Az internet és más információs csatornák által generált információs áradatban a pedagógusoknak kell támpontokat kijelölni ahhoz, hogy biztos tájékoztatást nyújtsanak a tanulóknak az információs technika világában való eligazodáshoz.

A 21. században nem tekinthetünk el e korszerű eszközök iskolai alkalmazásától. Elsősorban azért, mert számtalan lehetőséget nyújtanak a gyermekek számára, hiszen minél több érzékszervet vonunk be az oktatási folyamatba, annál könnyebb a megértés, az elsajátítás. Gyermekeink már óvodás koruktól „belenőnek” ezeknek az eszközöknek a használatába, tudják kezelni, szeretik, szívesen nézik, hallgatják, irányítják, játszanak velük.

Az új kommunikációs technikai eszközök számos előnnyel rendelkeznek a hagyományos taneszközökkel szemben az oktatás terén:
- a diákok egyéni tempójukban haladhatnak;
- saját stílusuknak megfelelő tanulási stratégiát találhatnak, így kitágítva a különféle tapasztalatok megszerzésének lehetőségét;
- az önképzés során növekszik a gyermekek felelősségérzete;
- megszüntetik a tantárgyak közötti éles határokat, mert a szoftverek nagy része komplex oktatási anyagot tartalmaz;
- a tanulás hatékonyságát nem csökkenti a rossz válaszadásból származó gátlás;
- növelik a kreativitást;
- a különböző képességű és hátterű diákok fejlődése érdekében lehetőséget adnak a differenciálásra;
- a változatos munkaformák alkalmazásához kiválóan alkalmasak;
- az audio-vizuális megjelenítés leköti a gyermekek figyelmét;
- a tanulás teljesen más munkafolyamattá válhat.
Tapasztalataink szerint a legnagyobb előnyt az jelenti a hagyományos eszközökkel szemben, hogy a diák nem monoton szöveget olvas, hanem a digitális tananyag képekkel, zenével segíti a megértést, sőt jobb bevésődést eredményez, ha a tanuló saját maga is közreműködhet az eredmény elérésében.

Jelen projekt elősegíti az alapkészségek, a kulcskompetenciák fejlesztését, az élethosszig tartó tanulás megalapozását és az IKT alkalmazását az iskolai oktatásban.

Közreműködő Szervezet: ESZA Társadalmi, Szolgáltató Nonprofit Kft.
Elérhetősége: www.esza.hu



Bővebb információ:
Kis Bálint Általános Iskola és Óvoda
Név: Kondor Ildikó
Telefon: 06-66/386-006
www.ujszechenyiterv.gov.hu
www.nfu.hu