Gyomaendrőd város

Gyomaendrőd Város - Hírek

Úszóversenyen a gyomaendrődiek

Nyuszi Kupa Megyei Úszóverseny - Békéscsaba, Árpád Fürdő, 2012 április 15.

A Gyomaendrődi Úszó SE versenyzői 20 fővel vettek részt a Békés megye legjobb szakosztályainak közel 500 igazolt versenyzőjét felvonultató seregszemléjén, mely egyben a 8 fordulós Megyebajnokság 1. állomáshelye is volt (mint ismeretes az 5.- re július 28- án Gyomaendrődön kerül sor). A rajtkő nélküli tanmedencében felkészülő versenyzőink ismét kitettek magukért hiszen azon kívül, hogy mindenki egyéni legjobbját teljesítette az értékes helyezéseken kívül még 1 arany, 2 ezüst és 1 bronzérmet is nyertek tanítványaink.
Soros aranyérmünket ezúttal is Várkonyi Sarolta szolgáltatta aki a 8 éveseknél 50m mellúszásban 53, 28mp- es időeredménnyel utasította maga mögé az egész mezőnyt. Ezüstérmet szerzett még 50m gyorsúszásban is 43,28mp- el. Werle Zalán ezúttal sem maradt érem nélkül, a 7 éves fiúk mezőnyében  50m mellúszásban 1:02, 45p- el a II. helyen végzett. Bronzéremmel kezdte versenyzői pályafutását a 6 éveseknél Vaszkán Bence, aki 50m mellúszásban 1:42, 07p- el a III. helyen csapott a célba.
Versenyzőink legközelebb Szarvason a Tavaszváró megyei versenyen fognak megmérettetni május 19- én.