Gyomaendrőd város

Gyomaendrőd Város - Hírek

Szilveszteri futógálán a gyomaendrődiek - Békéscsaba, 2011. 12. 31.

Immár 24. alkalommal került sor az óév búcsúztató sporteseményre, amelyre több mint 500 nevezés érkezett.

A Buda- Cash Békéscsabai Atlétikai Club rendezvényére az ország különböző pontjairól érkeztek versenyzők, az esemény fontosságát jelzi, hogy a média képviselői közül a helyi sajtón kívül jelen voltak a TV2 és az RTL Klub riporterei is. Gyomaendrődről, rekordnak számító 20 fő indult el az utcai futóversenyen, ahol több táv közül választhattak a résztvevők: az általános iskolásoknak 4621m-t, a bátor amatőröknek 3421m- t kellet teljesíteniük a nagy hidegben. Az indítás stílszerűen pezsgődurranással történt, dr. Ferenczi Attila önkormányzati képviselő segítségével rajtoltak el a versenyzők.

Gyomaendrődről a leggyorsabban a távot a Rózsahegyi Kálmán Kistérségi Általános Iskola tanulói tették meg, a fiúknál Kun Csaba míg a lányoknál Nagy Csilla végzett közvetlenül a dobogósok mögött a 4. helyen, figyelembe véve, hogy ők még csak 12 évesek jövőre és 2 év múlva komoly esély nyílik akár a végső győzelemre is az összevont korcsoportok seregszemléjén.
Minden résztvevő a célba érkezés után egy szelvényt kapott, amellyel tombolasorsoláson vehetett részt, örömmel jelenthetjük, hogy ezúttal sem maradt ajándék nélkül Gyomaendrőd!
Ünnepélyes keretek között kerültek díjazásra a club országos bajnokai, akik közül Londonban 3- an fogják képviselni a magyar színeket.
A rendezvény végén egy gigantikus méretű torta lett felszeletelve, amelyet a résztvevők maradéktalanul el is fogyasztottak, majd pezsgőkoccintással zárták az óévet az atléták.

Békés, boldog új évet kívánunk minden kedves gyomaendrődi sportbarátnak!

A versenyzőket felkészítette: Vaszkán Gábor testnevelő tanár, atlétika szakedző