Gyomaendrőd város

Gyomaendrőd Város - Hírek

Mezei Futóverseny

400 induló a Mezei Futóverseny Körzeti Diákolimpiai Döntőjén - Gyomaendrőd, 2012 március 20.
Az endrődi településrész sportpályáján a Gyomaendrődi Városi Diáksport Bizottság szervezésében került megrendezésre, a hagyományosan óriási tömegeket megmozgató sportrendezvény, ahol körzetünk mind az 5 általános iskolája elindult. A gyönyörű időjárási feltételek között megrendezett versenyen rengeteg mosolygós arccal találkozhattunk és ha a végén mindenki nyakába nem is kerülhetett aranyérem, azt mindenki elmondhatta, hogy érdemes volt a mai napot a futásnak szentelni.
Tótka Sándor ismét ellátogatott a versenyre, melynek egyik támogatója is volt és a megnyitó ünnepség alkalmával ismételten felhívta a figyelmet a mozgás és az egészséges életmód fontosságára. Ezt követően Vaszkán Gábor körzetfelelős ismertette a a lebonyolítás sorrendjét, illetve a verseny fontos részleteire hívta fel a figyelmet. A jegyzőkönyvek megtekintése alapján láthattuk, hogy pontosan 400 (!) tanuló teljesítette a távot, ismételten a legnagyobb körzeti sportrendezvénnyé emelve a mezei futóversenyt.
A futóverseny végig élő műsorvezetés mellett zajlott, melynek során 2 alkalommal is megdőlt az aktuális pályacsúcs.
A verseny legeredményesebb iskolájának a Kis Bálin Á.I.Ó. bizonyult 7 arany- 11 ezüst és 6 bronzéremmel, elsősorban az alsó tagozatos gyerekek páratlan teljesítményének köszönhetően, hiszen több korcsoportban is a dobogó mindhárom fokára az atlétika műhelyben is szorgoskodó kis atléták állhattak fel! Mögöttük szorosan a Rózsahegyi Kálmán K.Á.I.Ó. végzett 6- 2- 8 elosztásban, 3 helyen a Ványai Ambrus Á.M.K. Dévaványáról végzett 3- 3- 2 elosztásban.

Egyéni győztesek:

I. Korcsoport:
Szendrei Boglárka (K.B.) és Kónya Frigyes (K.B.)
II. Korcsoport:
Ignácz Kata (K.B.) és Patkós Patrik (K.B.)
III. Korcsoport:
Nagy Csilla (R.K.) és Kun Csaba (R.K.)
IV. Korcsoport:
Nyúzó Boglárka (V.A.) és Nagy Sándor (R.K.)

A díjakat Tótka Sándor adta át. Az egyéni dobogós versenyzők és a győztes csapatok jogosultak körzetünket képviselni a megyei diákolimpiai döntőben, amelyre március 29- én Orosházán a Bogárzó lóversenypályán kerül sor.

A beszámolót készítette Vaszkán Gábor a Gyomaendrődi Városi Diáksport Bizottság körzetfelelőse