Gyomaendrőd város

Gyomaendrőd Város - Hírek

II.Tópart Bajnokság Mezőberény

II.Tópart Bajnokság  Mezőberény

A Gyomaendrődi Víziszörnyek sárkányhajó csapata második alkalommal rendezte meg versenyét Mezőberény város önkormányzatának támogatásával a mezőberényi Tópart vendéglő melletti tavon.

Az időjárás kegyes volt a szervezőkhöz, ragyogó napsütésben, enyhe szél mellett küzdhettek meg a csapatok egymással. A verseny nagy érdeklődést keltett és számos csapat szerveződött ez alkalomra. Tímár Imre és Csatári Mihály, mint főszervezők elmondták, hogy eddig ez volt a legtöbb résztvevővel lebonyolított sárkányhajó rendezvényük.
A versenyre 12 csapat nevezett, Mezőberény városát a Motorosok Baráti Köre, a Húzós Hivatali Húszas, a Postás Piranhák, a Közszolgáltatók, az Alföld Turista Egyesület és a Menő-Manó csapatok képviselték, eljött a békési Madzagbanda, a csongrádi Kis-Tisza Vízi- Sport, a Gyomaendrődi Víziszörnyek, a szarvasi Vasakarat, a mezőtúri Túri Sárkányok valamint a csárdaszállási Agrár Sárkányok csapata..
A szervezők két kategóriában hirdettek eredményt és számos különdíjat is átadtak a versenyzőknek. Az érmeket Mezőberény város polgármestere, Siklósi István adta át a versenyzőknek.

Az első kategória volt az amatőr csapatok csoportja (ide azok kerültek, akik eddig még nem eveztek sárkányhajóban). Ez a csoport volt a népesebb, a következő sorrend alakult ki a verseny végére:

7. Alföld Turista Egyesület (Mezőberény) 2:29:39

A profik külön kategóriában indultak (itt olyan csapatok szerepeltek, amelyek már több versenyen is részt vettek) és a következő sorrend alakult ki a csapatok között:

1. Békési Madzagbanda 1:52:99
2. Gyomaendrődi Víziszörnyek 1:57:60
3. Kis-Tisza Vízi-Sport (Csongrád) 2:03:49
4. Túri Sárkányok (Mezőtúr)2:05:45
5. Vasakarat (Szarvas) 2:12:79

Különdíjat kapott a Menő-Manó csapat, mint a legalacsonyabb (17 év) valamint a Vasakarat csapata, mint a legmagasabb (43 év) átlagéletkorú egységek.
A résztvevő csapatok átlagéletkora 33,5 év.
A legfiatalabb sárkánylány 9 éves, a sárkányfiú 8 éves, a legidősebb sárkánynő 67 éves, a sárkányférfi 68 éves volt ezen a versenyen. Természetesen őket is különdíjban részesítették a szervezők.

2012. szeptember 22-én kerül megrendezésre ugyanitt a III. Tópart Bajnokság. Szeretettel várunk minden érdeklődőt!