Gyomaendrőd város

Gyomaendrőd Város - Hírek

Gyomaendrődi úszó sikerek a Békés megye bajnokságon

Békéscsabán a Árpád fürdőben óriási érdeklődés mellett került megrendezésre a Mikulás Kupa úszóverseny, ahol megyénk legjobb szakosztályai álltak rajthoz.

A Gyomaendrődi Úszó Sport Egyesület versenyzői 18 fővel vettek részt a megmérettetésen és a számtalan egyéni csúcs és értékes helyezéseken kívül 1 ezüst és 2 bronzérmet valamint 1 különdíjat szereztek.

Legeredményesebb versenyzőnk a mai napon is Várkonyi Sarolta volt, a 7 éves versenyzőnk előbb mellúszásban 56,44mp- el a III., majd gyorsúszásban 49,4mp- el a II. helyen végzett. A 6 versenyből álló 2011- es Megyei versenysorozaton 50 ponttal az I. helyen végzett, ami példa nélküli településünk úszás történetében.
Bronzérmes lett még Werle Zalán is a 6 éves fiúk mezőnyében 1:08,54p- es idővel érkezett a célba, sorozatban harmadik versenyén állhatott fel a dobogóra.
Emlékezetes versenyt vívott a 6x50m- es leány gyors váltónk is, ahol évjáratonként egy- egy versenyző alkotta a csapatot. A 7 évesektől indulva sokáig vezetve a versenyen, végül 4:07,93p- es időeredménnyel a dobogóról hajszállal lecsúszva a 4. helyen érkeztünk célba a 8 egyesület váltóját felvonultató mezőnyben. Eredményeinket rajtkő nélküli 25m- es tanmedencében, nagy városok sportiskolás gyerekei ellen értük el.
Utánpótlás- nevelő edzői munkájáért kitüntetésben részesült Vaszkán Gábor a fiatalok edzője is, aki a Békés Megyei Úszó Szövetség különdíját vehette át.