Gyomaendrőd város

Gyomaendrőd Város - Hírek

Ezüstérem atlétikában az országos bajnokságon

Fedettpályás Serdülő Országos Bajnokság - SYMA Csarnok, Budapest 2013 február 9.
 Folytatta kiváló sorozatát Dudás Réka gyomaendrődi atléta, aki immár a 9. országos bajnokságán szállítja sorozatban az érmeket! Ezúttal kedvenc versenyszámában a 60m gátfutásban szerepelt kiemelkedően, hiszen a 14 éves lányok mezőnyében előbb az előfutamban 9, 83mp- et teljesítve 3. idővel jutott a döntőbe, majd ott 1 századot javítva az eredményén a II. helyen végzett. A versenyszámot követően elindult még magasugrásban is, ahol ezúttal 140cm- t teljesítve hármas holtversenyben a 4. helyen végzett. A mezőny sűrűségét jelzi, hogy egyemelési magassággal feljebb is 3- an végeztek. Réka egyéni csúcsa egyébként 152cm. Mindkét versenyszámban nagy hátránnyal indult a sportiskolás gyerekekkel szemben, akik a téli időszakban futófolyosón tudtak készülni, míg a mi versenyzőnk kint az utcán futva a téli hidegben. Ennek fényében az eredményei még értékesebbnek tűnhetnek!
A gyomaendrődi különítmény tagjaként versenyhez állt még Nagy Csilla, aki a 14 éveseknél időfutamát magabiztosan megnyerve végül a 11. helyen végzett 3: 24, 06p- es teljesítménnyel. Talán ha az eddigi eredményei alapján egy erősebb futamban indulhatott volna, akkor sikerült volna a pontszerző szereplés is! Szintén rajthoz állt még Fehér Dóra is,, aki egyenlőre még csak tapasztalatszerzés céljából versenyzett, a 13 évesek mezőnyében 9, 18mp- el a a 18. helyen végzett.