Gyomaendrőd város

Gyomaendrőd Város - Hírek

Atlétikai sikerek a megyei diákolimpián

Minden éremből szereztek egyet- egyet a Kis Bálint Általános Iskola tanulói a nagy létszámú mezőnyöket felvonultató megmérettetésen, ahol korcsoportonként 60- 70 fő vett részt! A Rózsahegyi Kálmán Általános Iskola pedig felső tagozatos tanulója révén az országos döntőben is érdekelt lesz! Lássuk az eredményeket!

Mezei Futóverseny Megyei Diákolimpiai Döntő - Orosháza, Bogárzó lóversenypálya, 2013 április 9.

Az I. korcsoportos lányoknál Szendrei Boglárka végig kiegyensúlyozottan versenyezve a 800m- es távon, méterről- méterre előzve meg ellenfeleit, óriási hajrát nyitva 3:11,5p- es kiváló idővel megnyerte a versenyt, ezzel megyei diákolimpiai bajnok lett! Szintén kiváló idővel 3:20,4p- el a III. helyen végzett Várkonyi Sarolta, aki fő sportága, az úszás mellet, csak kiegészítésként atletizál. Az említett tanulók mellett a Weiegert Enikő, Pintér Dorka és Vinkovics Ágnessel felálló 5 fős csapat 43 helyezési pontszámmal ezüstérmet szerzett!
Az V. korcsoportos fiúk mezőnyében a 16 éves Nagy Sándor az 1 évvel idősebbek között 4. helyen végzett, így bejutott Gödöllőre, az országos döntőbe!
További helyezettek: Kovács Ágnes II. kcs 5. hely, Szendrei Balázs IV. kcs. 7. hely és Nagy Csilla IV. kcs. 8. hely.

A versenyzők felkészítői: Vaszkán Gábor testnevelő tanár, atlétika szakedző