Gyomaendrőd város

Gyomaendrőd Város - Hírek

80 induló a Kölyök Atlétika Teremversenyen Gyomaendrődön

Gyomaendrőd harmadik helyszínként csatlakozott az országos szintű versenysorozathoz, mellyel a szeptembertől a mindennapos testnevelés keretén belül kötelező jelleggel bevezetésre kerülő Kölyök Atlétika tantárgy népszerűsítése volt a cél.

A versenyt a helyszínen megtekintette és a lebonyolításában oroszlánrészt vállalt Dornbach Ildikó a Kölyök Atlétika Program magyarországi megálmodója, jelenlegi szakmai vezetője, de ugyancsak jelen volt a Gyomaendrődi Járási Tankerületi Igazgatóság részéről Fülöp Istvánné pedagógiai referens is. Vaszkán Gábor Kölyök Atlétika oktató tanár, versenyigazgató első hívó szavára 10 általános iskola jelezte részvételi szándékát a Varga Lajos Sportcsarnokban lebonyolításra kerülő rendezvényre, a csapatokat I. korcsoportos (8- 9 éves) fiúk és lányok alkották. A zenés bemelegítést követően az eszközkészlet hiányában is lelkesen felkészítő pedagógusok munkájának köszönhetően rangos versenyt láthattunk, melynek során 10 beépített pályán forgószínpad szerűen cseréltek a csapatok helyszíneket, melyekben gát- sprint váltó, rúdugrás, diszkoszvetés célba, létrafutás, békaugrás, Forma 1, keresztszökdelés, rakétadobás, ugrókötelezés és medicinlabda dobás versenyszámok kerültek bemutatásra. A verseny utolsó részében egy 5 perces állóképességi versenyt rendeztünk a gyerekeknek, melynek során a helyi műsorvezető konferálásával óriási versenyhangulatban futottak a gyerekek a Városi Televízió által rögzített eseményen.

A mai napon a verseny legeredményesebb iskolájának a Ványai Ambrus ÁMK csapata bizonyult Dévaványáról 96,5 ponttal 2 egységgel megelőzve a gyomaendrődi Kis Bálint ÁI csapatát, a dobogó 3. fokára a szarvasi Benka Gyula ÁI csapata állhatott fel. A Magyar Atlétika Szövetség felajánlásának köszönhetően minden résztvevő jutalma oklevél, sporttáska, csokoládé és üdítő volt, a felkészítő pedagógusok egy pólót kaptak ajándékba.

A verseny végeztével Dornbach Ildikó szakmai vezető álláspontja általános vélemény volt a jelenlévők körében, hogy egy méltó propagandája volt a Kölyök Atlétika Programnak a Gyomaendrődön megrendezett verseny és mindenki nagyon várja a folytatást.