Gyomaendrőd város

Gyomaendrőd Város - Hírek

13 aranyérem a Nyuszi Kupa Megyei Úszóversenyen

Összesen 20 érmet szereztek a Gyomaendrődi Úszó SE versenyzői a szombati megmérettetésen, amely egyben a nyolc versenyből álló megyebajnokság 1. állomása is volt, ahol összesen 10 szakosztály képviseltette magát, ezzel 5 éves fennállásuk legeredményesebb versenyén vannak túl. A teljesítmények értékét növeli az a tény, hogy az ellenfelekkel ellentétben rajtkő nélküli tanmedencében készülhetnek fel a sporteseményre.

Nyuszi Kupa Megyei Úszóverseny - Gyula, Széchy Tamás Sportuszoda, 2013 április 6.

EREDMÉNYEK:

Aranyérmesek:
A 7 éveseknél Vaszkán Bence 1:03,68p- el nyerte az 50m gyorsúszást, majd szintén a legkisebbek mezőnyében Mile Dániel 1:10,75- el lett első 50m hátúszásban. Duplázott a 8 éveseknél Werle Zalán aki ugyanebben a 2 versenyszámban nem talált legyőzőre. Gyorson 46,31mp- el, háton 1:02,0p- el ért a célba. A 2004- ben születettek mezőnyében Hugyik Zoltán nyerte a 100m gyorsúszást, majd a lányoknál Várkonyi Saroltának sikerült a duplázás: 100m gyorson 1:26,2p- el, míg hasonló távon mellúszásban 1:43,22p- el teljesítette a távot. A 10 éveseknél Varjú Zalán nyerte a gyorsat és a hátat is 1:40,36p- el, illetve 1:57,41p-el. A 11 éves lányoknál Kövesy Lili 1:39,67p- el nyerte a hátat, míg Werle Zorka 1:25,60p- el a gyorsot 100m- en. Gál Bence szerezte az utolsó 2 aranyunkat, aki 1:18,07p- el lett 1. gyorsban, míg háton 1:38,09p- el nyert szintén a hosszabbik távon.