Békés megye hírek

Lezajlott a II. József Attila Lakótelepi Kupa

Békéscsaba városa 2010. december 4-én először adott otthont nemzetközi női labdarúgó tornának. A foci torna helyszíne a Mester Klub volt. A rendezvényen két korosztályban folytak a mérkőzések. Az utánpótlás korosztályban 3 csapat, a felnőttek között pedig 7 csapat körmérkőzéseken döntötte el a torna végső sorrendjét. A torna célja a női labdarúgás népszerűsítése és egy kellemes nap eltöltése volt sportbaráti környezetben.

Utánpótlás korosztályban Békéscsabát két csapat is képviselte: a házigazdák utánpótlás csapata, és a Szabó Pál Téri Általános Iskola lány focicsapata.

A kupa rangját emelte az NB2-es nagypályás bajnokságban játszó Szegedi AK csapata. Békés megyét két csapat képviselte: a házigazda Békéscsabai NLSC és az Oroslány NLSE együttese. Az ország több városából érkeztek csapatok: Debrecenből, Mórahalomról, Szegedről. Továbbá nagy örömünkre szolgált, hogy ADA-Nagyszalonta csapata is elfogadta a meghívást. A házigazdák a résztvevő csapatok tagjait vendégül látták egy tál bográcsosra. A rendezvény főtámogatója Dr. Ferenczi Attila önkormányzati képviselő volt. További támogatók: Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata, Békés Megyei Labdarúgó Szövetség, E6, Gold reklám Bt., Hetes Kft, Mester Klub, Nemzeti Civil Alapprogram.