Békés megye hírek

Így jó dolgozni

Így jó dolgozni

A Békés Megyei Szociális, Gyermekvédelmi, Rehabilitációs és Módszertani Központ ápoló-gondozó részlegének "D" osztályán így szeretnek dolgozni a kollégák.

Időnk nagy részét, a fél életünket munkával töltjük, és nem mindegy, hogy kényszerből végezzük-e feladatunkat, vagy azon szerencsések közzé tartozunk, akiknek számára a munkavégzésük kellemes időtöltésnek számíthat. (Mi ilyenek vagyunk, a "D" osztályosok")

A heti munkaidő 40 óra, amit 3 műszakban, dolgozunk le.

Ha megkérdeznék tőlünk, hogy miért szeretünk itt dolgozni, első sorban a jó munkahelyi légkört említenénk, mert nem fizetnek meg bennünket túlzottan, de bevállaljuk, hogy jó itt dolgozni, mert izgalmas, barátságos és ösztönző a munkakörnyezet, ahol mindannyian természetesnek vesszük azt, hogy törődjünk egymással. Így válik teljessé az életünk, így lehet csak közösen együtt dolgozni.

A heti munkaidő 40 óra
Az ápoló-gondozó részleg dolgozói

Elsődleges motiváló tényező tehát nem a pénz, és egy munkahelyre nem feltétlenül barátkozni megyünk, de óhatatlan, hogy a problémáinkat, az otthoni gondjainkat ne hozzuk be magunkkal. Van, aki ezt könnyedén kezeli, kabátként leteszi, majd felveszi újra. A többség azonban nem ilyen. Mi sem vagyunk ilyenek.

Törődünk egymással, meghallgatjuk egymás gondjait, és próbálunk segíteni is, ha tudunk. Ebben a kemény világban, amiben élünk, úgy gondoljuk, minden jó szó ajándék, amit meg kell becsülni. Egy jó munkahelyi környezet sokat tud segíteni a rossz pillanatokban.

A
Kirándulás Pósteleken

"Beszéld ki magadból, és érezd jobban magad és tedd a dolgod a legjobb tudásod szerint" - ezt mi így szoktuk.

Átértékelődnek a dolgok, jobban megy a munka is. Igazi csapatmunka folyik ezen az osztályon, mindenki tudja és teszi a dolgát, közben, csak egy kicsit figyelünk egymásra, folyamatos interakcióban vagyunk, ami oldott jó hangulatban történik. Barátság alakult ki közöttünk, bensőséges kis közösséggé váltunk az évek során.

A térbeli közelség fontos a barátság kialakulásakor, ami először kötődéssel, majd szimpátia kapcsolattal kezdődött. Így az élet megsokszorozódik, nem csak a saját életünket éljük, hanem részt veszünk egymás életében is. Éppen ez a lét legbecsesebb értéke, képes arra, hogy jelentős mértékben megsokszorozza az alkotó és tetterőnket. Ez a legfőbb alappillér a munkavégzésben.

Mint a segítő szakma képviselői, saját személyiségünket használjuk a munkavégzésünk során, ami mint mindenki tudja igen sérülékeny, közösen tesszük alkalmassá önmagunkat a  legfőbb feladatunk elvégzésére - SEGÍTSÉG NYÚJTÁSÁRA!

Forrás: Békés Megyei Szociális, Gyermekvédelmi, Rehabilitációs és Módszertani Központ
A "D" osztály dolgozói

Szóljon hozzá a fórumon!: Így jó dolgozni