Békés megye vezető hírek

Magyar Kritérium Bajnokság zajlott Békéscsabán

Negyedik alkalommal került sor a békési megyeszékhelyen a Magyar Kritérium Bajnokság megrendezésére.

Immár negyedszerre rendezték meg Békéscsabán a Magyar Kritérium Bajnokságot – 178-an neveztek a versenyre, 15 kategóriában.

A megmérettetés szeptember 4-én, szombaton indult az U13-as korosztály versenyével, új helyszínen – írta meg a behir.hu.

A 900 méteres körpálya rajtja és a cél is a Vízmű előtt, a Deák utcában volt. Ez a legtöbb résztvevővel induló mezőny, melyet az U17-esek 30 körös versenyszámában Pakot András Gusztáv nyert meg a Kőbánya Cycling Team-től. Pakot 2020-ban is aranyérmes lett a versenyen.

Negyedszerre rendezték meg Békéscsabán a Magyar Kritérium Bajnokságot

Az alacsony nevezőszám miatt több kategóriát vontak össze idén – mondta el Kesjár Attila, a Magyar Kritérium Bajnokság versenyigazgatója. A megmérettetés célja mindenképpen az, hogy népszerűsítsék a kerékpársportot, de fontos a tehetségkutatás- és gondozás is – tudatta a behir.hu.

A versenyt a férfi elit, illetve az U23-as korosztály összecsapása zárja, melynek során 50 kör, 45 kilométer megtétele az elvárt – adta hírül a behir.hu.

A küzdelmek a következő eredményekkel zárultak.

U13 – 1. hely Tomka Ézer (Sárréti SE Optimit)

UU13 – 1. hely Máramarosi Alexa Ildikó (Szekszárdi Szabadidős KE)

WU15 – 1. hely Mudra Málna (Lotus Cycling Team)

U15 – 1. hely Zsembery Boldizsár (Superior Racing Team)

WU17 – 1. hely Greman Szonja (Limitles Team XCO Nagykanizsa)

U17 – 1. hely Pakot András Gusztáv (Kőbánya Cycling Team)

WU19 – 1. hely Kovács Korina (debreceni Sportcentrum)

U19 – 1. hely Orosz Bálint (DKSI Cycling Team)

WElit – 1. hely Szabó Zsófia (Andy Schleck-CP NVST-Immo Losch)