Békés megye hírek

Sporttal búcsúztatták az óévet

2009 utolsó napján Békés megye több településén sporttal kezdték a szilveszteri mulatságokat. Kondoroson a futóverseny résztvevői 9 óra 25 perckor rajtoltak, Békéscsabán 10 órakor indult a futás. Több településen fociztak és kézilabdáztak az év utolsó napján.

Kondoroson 5. alkalommal futottak, míg Békéscsabán már ez volt a 22. Szilveszteri futóverseny. A közös sport mellett a nevezési díjakat mindkét szervező A Kondorosi Női Kézilabda Club és a Buda-Cash Békéscsabai Atlétikai Club jótékony célra ajánlotta fel az idei évben is. Ami jó, azt a hagyományt ápolni kell.

"Mindenki nyert"

Így teszik ezt évek óta a békéscsabai atléták s szinte hihetetlen, hogy már a 22. Szilveszteri Futógálát szervezték ebben az évben. Itt is együtt ünnepelnek a profik- amatőrök -családok szponzorok, miniktől a 80 év feletti futókkal bezárólag.

A családok is élményt szereztek a futógálán

A Békés Megyei Önkormányzat szívesen csatlakozik azokhoz az eseményekhez támogatóként ahol nem csak a rendszeresen sportoló fiatalok, hanem a lakosság, s ezen belül a családok is élményt szereznek.

Tegnap mindenki nyert, fontos a hasonló rendezvényeken, hogy a fiatalok, idősek, családok együtt sportolnak. Aki lefutotta a választott versenytávot - a célban kapott kártyájával ajándéksorsoláson vett részt - és a rendezők és a támogatók szép díjakkal ismerték el az egyes távok 1.-3. helyezetteit is.

Videó itt tekinthető meg:

A Békés Megyei Önkormányzat díjait kapták az amatőrök, családok és a legtapasztaltabb (legidősebb) futók.

Fiúk:

1. Zsíros Márk                 Bcs. Jankay Ált.Isk.

2. Popol Csaba                Bcs.József Attila Ált. Isk.

3.Szerető József              Gyomaendrődi  Rózsahegyi Ált. Isk.

Leányok:

1. Marton Mercedes          Bcs. Evangélikus Isk.

2. Takács Nóra                 Bcs. Evangélikus Isk.

3. Tóth Krisztina               Bcs. Evangélikus Isk.

3421 m: Amatőr:

Nők:

1. dr. Krasznai Adrienn (Gyula)

2. Patyiné Bogdánffy Ágnes (Orosháza)

3. Gombkötőné Ilyés Ildikó  (Békéscsaba)

Férfiak:

1. Varga István (Békéscsaba)

2. Makár Tamás (Gyomaendrőd)
3.Varga László és Kapitány Zoltán  (mindkettő Karcag)

Kovács István                  Gyula

A fődíjat - egy Montain Bike kerékpárt nyerte az ajándéksorsoláson: a 2. helyezett Ált. iskolás Takács Nóra dobozi futó.

Békéscsaba Város a legötletesebb jelmezesnek különdíjat  ajánlott fel. A Buda-Cash Békéscsabai Atlétikai Club versenyzőinek csapata nyerte el: Viktor és a krampuszlányok.

Forrás: Békés Megyei Önkormányzat CS.I.