Békés megye hírek

Soron kívüli Közgyűlést tartott a Békés Megyei Önkormányzat - központban a területfejlesztés

Soron kívüli Közgyűlést tartott a Békés Megyei Önkormányzat - központban a területfejlesztés

Soron kívüli Közgyűlést tartott a Békés Megyei Önkormányzat 2012. augusztus 17-én, pénteken, Békéscsabán, az Árpád sor 18. szám alatti Megyeházán. A megyei képviselőknek szinte kizárólag gazdasági, területfejlesztési témakörhöz kapcsolódó sürgős döntéseket kellett meghozniuk.

A jelentések között a Közgyűlés technikailag módosította a közelmúltban alapított és jelenleg cégbírósági bejegyzés alatt álló Békés Megyei Vállalkozási és Fejlesztési Kft. alapító okiratát illetve kiegészítette, bővítette az elnöki hatáskört abban a korábban meghozott határozatában, mely a megszűnt Dél-alföldi Regionális Fejlesztési Tanács által megkötött támogatási szerződések eljárójaként a jogutód Békés Megyei Önkormányzatot illeti.

Farkas Zoltán megyei elnök soron kívüli Közgyűlést hívott össze


A bejelentések között a grémium jóváhagyta azt az együttműködési keretmegállapodás tervezetet, mely a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM), a Dél-Alföldi Regionális Fejlesztési Ügynökség (DARFÜ) és a Dél-Alföldi régió három megyéje között jön létre. A megállapodás részletezi a megyei önkormányzat területfejlesztéssel kapcsolatos azon feladatrendszerét, mely abból fakad, hogy 2012. január 1-től jogutódja lett mind a megszűnő regionális fejlesztési mind a megyei területfejlesztési tanácsoknak. Szintén jóváhagyta a testület azt a támogatási szerződést, mely a pénzügyi fedezetét adja az együttműködési keretmegállapodásnak.

Balogh József, Tolnai Péter megyegyűlési képviselők és Mucsi András társadalmi megbízatású alelnök (mindannyian FIDESZ-KDNP) támogatták az előterjesztéseket
Egyhangúan támogatta a Közgyűlés azt a TÁMOP 2.3.6. A-12/1 azonosítószámú, beadandó pályázatot, mely „A fiatalok vállalkozóvá válásának támogatása" címet viselte. A 100 százalékos támogatású, összesen 326 millió forint összköltségű projektben a Békés Megyei Önkormányzat együttműködő partnere a Bács-Kiskun Megyei és a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamarának. A pályázat célja mikrovállalkozást tervező fiatalok segítése a vállalkozóvá váláshoz, így az indikátorok között 270 bejegyzett vállalkozás szerepel.

Az MSZP frakció minden előterjesztéssel egyetértett


Egyetértettek a képviselők a KAB-KEF-12 pályázat benyújtásával is. A megyei önkormányzat által korábban létrehozott, és eredményesen működő Kábítószerügyi Egyeztető Fórum jelen pályázati kiíráson önmagában nem pályázni így azt a Békés Megyei Önkormányzati Hivatal teszi meg. A mintegy félmillió forintos összköltségű pályázatból a KEF működéséhez szükséges eszközök, képzések is biztosíthatók.

Közgyűlés a Megyeháza tárgyalójában


Utolsó előterjesztésként a Közgyűlés egyhangúan elfogadta a Dél-Alföldi Regionális Fejlesztési Ügynökséggel (DARFÜ) kötendő együttműködési megállapodás tervezetet, mely részletezi, milyen szakmai segítséget nyújt a DARFÜ a megyei önkormányzat helyzetelemzésének és területfejlesztési koncepciójának elkészítéséhez.

Nem sok, de annál fajsúlyosabb előterjesztésekről döntöttek