Békés megye hírek

Névtelen, de nem személytelen segítség

Névtelen, de nem személytelen segítség

Lelki megbetegedésben szenvedőket, illetve a rizikócsoportba tartozó személyeket segítendő komplex megelőző, egészségmegőrző programsorozatot indító projektje keretében február 18-án szakmai napot tartott a Magyar Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok Szövetsége a megyeházán, Békéscsabán.

Szakmai napot tartott a Magyar Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok Szövetsége (LESZ) február 18-án a megyeházán, Békéscsabán. A találkozó a szövetség annak a nyertes TÁMOP-os pályázatának keretében szerveződött meg, amelynek célja, hogy komplex megelőző, egészségmegőrző programsorozatot valósítson meg, és ezzel a dél-alföldi régióban elérhető lelki megbetegedésben szenvedők, illetve rizikócsoportba tartozó személyek egészségét pozitív irányba befolyásolja.

Kónya István, Békés Megye Képviselő-testületének alelnöke

 "Vannak olyan embertársaink, akik segítő jobbot nyújtanak az elesett, a reményvesztett, a hitehagyott fiataloknak és időseknek egyaránt"

A rendezvény Kónya István köszöntő gondolataival kezdődött: - Amikor önzetlen, önkéntes segítségnyújtásaikra gondolok, hogy költői képpel éljek: az egyik szemem sír, a másik nevet. Sír azért, mert egyre több a lelki válsággal küszködő, magányos, szeretetre éhes ember, és különösen fájó, hogy látunk olyan fiatalokat, tizenéveseket, akik - gyakran családi problémák miatt - feleslegesnek érzik helyüket a társadalomban, és akik kétségbeesésükben az öngyilkosság gondolatán is elmerengenek. És nevet azért, mert vannak olyan embertársaink, akik segítő jobbot nyújtanak az elesett, a reményvesztett, a hitehagyott fiataloknak és időseknek egyaránt - nyitotta meg a tanácskozást Békés Megye Képviselő-testületének alelnöke.

Szakmai nap a megyeházán

Komplex megelőző, egészségmegőrző programsorozatot indítottak a LESZ és partnerei

Magyarországon 1970-ben alakult meg az első telefonos lelkisegély-szolgálat, és az ezzel foglalkozók azóta nyújtják névtelen, de korántsem személytelen segítségüket a bajba jutott emberek számára. A tavaly novembertől idén 2011. szeptember végéig, kereken egy éven át zajló projekt közel tízmillió forint vissza nem térítendő támogatásból valósul meg, és célja, hogy közösségi programok szervezésével a célcsoport és családtagjaik körében erősítsék az összetartozás érzését, a társadalmi integrációt, hogy megelőzésre törekedjenek. És hogy kik a projekt célcsoportjai? A LESZ-szolgálatok önkéntesei, a lelki betegségben vagy kialakuló lelki megbetegedésben szenvedők, az egészségmegőrzéssel kapcsolatban álló civil szervezetek, valamint egészségügyi intézmények. A program keretében pedig közösségi mentálhigiénés, életvezetési klubfoglalkozásokat tartanak, egyéni tanácsadásokat szerveznek és egészségmegőrző, rekreációs szabadidős programokat (pl. kirándulásokat, lovasterápiát), és a folyamatos állapotfelmérésre is odafigyelnek. A projektben a LESZ-szel együttműködik a "Nyitott Szemmel" Közhasznú Egyesület, az Atman Jóga Egyesület, a Remonda Szabadidős Lovas és Sportegyesület, valamint a Dr. Baly Hermina Mentálhigiénés Alapítvány.

 

Forrás: Békés Megyei Önkormányzat - G.E.

 

Békés Megyei Önkormányzat - MCOnet

 

Szóljon hozzá a fórumon!: Névtelen, de nem személytelen segítség