Békés megye a Polgármester Akadémián
A településvezetők munkáját segítendő és hatékonyabbá teendő hívta életre a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége és a Budapesti Corvinus Egyetem a Polgármester Akadémia nevet viselő tíz hónapos programját. Ennek részeként a Budapesten megtartott képzés március 26-i találkozóján Békés megye is bemutatkozott Mile Sándor, Bucsa polgármestere előadásának köszönhetően.
A polgármesteri munka minél hatékonyabb ellátását segíti elő az a Polgármester Akadémia elnevezésű tíz hónapos program, amelyet a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége és a Budapesti Corvinus Egyetem közösen hívott életre, a Norvég Alap finanszírozásával. Ennek jegyében minden hónap utolsó hétvégéjén összegyűlnek az ország minden megyéjéből Budapestre érkező polgármesterek, és három húszfős csoportban speciális képzésen vesznek részt, amelyen egyebek között a település- és területfejlesztéshez, a kommunikációhoz, a pályázatíráshoz vagy a döntés-elmélethez kapcsolódó témákban juthatnak hasznos információkhoz, interaktív módon.
Békés megyét Mile Sándor ismertette
A tavaly októberben kezdődött projekten belül januárban elindították a régiók (valójában három-négy megye) bemutatkozása programot is, hogy az ország különböző vidékein élő vezetők egymás településeiről, munkájáról részletes képet kaphassanak. Március 26-án három déli megye (Bács-Kiskun, Békés, Csongrád) került a középpontba. Otthonunkat a programban részt vevő Mile Sándor ismertette.
Bács-Kiskun megye is bemutatkozott
Bucsa polgármestere a Békés Megyei Önkormányzat segítségével készült fel előadására, amelyben turisztikai adottságainkról és lehetőségeinkről, a megye és a települések összefogásán alapuló programokról (pl. lépések a válság leküzdéséért, közös gázbeszerzés, érdekvédelmi konferenciasorozat), a megyei önkormányzat maga elé kitűzött céljairól (pl. kórházfejlesztés, az M44-es gyorsforgalmi út minél előbbi kiépítése) beszélt.
Kelendőek voltak a Békés megyét megidéző és népszerűsítő tárgyak
Prezentációja után a megjelentek közvetlenebb tapasztalatot is szerezhettek Békés megyéről, hiszen bemutatkozott annak népművészete, illetve jelképes, a megyéhez kötődő tárgyakat (tájékoztató füzeteket, jelvényeket, naptárakat) lehetett emlékbe hazavinni, a szerencsésebbek pedig tombolán nyerhettek szülőföldünket bemutató könyveket, társasjátékokat.
A szülőföldünket bemutató könyveket, társasjátékokat a szerencsések megnyerhették tombolán
Forrás: Békés Megyei Önkormányzat - G.E.
Békés Megyei Önkormányzat - MCOnet
Szóljon hozzá a fórumon!: Békés megye a Polgármester Akadémián