Békés megye hírek

A hétvégén rendezték meg a Békéscsaba-Arad-Békéscsaba futóversenyt

A hétvégén rendezték meg a Békéscsaba-Arad-Békéscsaba  futóversenyt

A hétvégén rendezték meg a 14. Békéscsaba- Arad- Békéscsaba nemzetközi szupermaratont. A Buda-Cash Békéscsabai Atlétikai Club által meghirdetett viadal szombaton délelőtt indult a Városháza elől.  A nyárias melegben nemcsak futók, hanem kerékpárosok és görkorcsolyázók is rajthoz álltak

Már egy órával az indulás előtt hatalmas volt a nyüzsgés Békéscsaba belvárosában. Felsorakoztak a futók...

A könnyűnek nem ígérkező versenyre készülődött a több mint 350 kerékpáros, és a kilenc görkorcsolyázó is.

Pontban 9 órakor eldördült a startpisztoly és kezdetét vette a 14. szupermaraton.

Izgalom tényleg volt a pályán. A korábbi négyszeres győztes Vozár Attila sérülése miatt 55 km-nél feladta a versenyt. Aradra végül a 23 éves Balogh István, a békéscsabai atlétikai klub futója érkezett be először. Vasárnap azonban még több mint 93 km és tikkasztó hőség várta a versenyzőket a békéscsabai célba érkezésig.

A szupermaraton első helyezett babérkoszorúsa Balogh István lett.  A fiatal versenyző először indult a megmérettetésen. Valamivel több mint 16 óra alatt teljesítette a nem mindennapi távot.

Az aranyérmes szerényen nyilatkozott, ahogy az igazi győztesekhez illik. Elmondta, most minden időt a regenerálódásra fordít majd.  Időközben Bogár János is célba ért. Másfél órával Balog után érkezett, így ő a dobogó második fokára állhatott fel

Forrás: Csaba TV