Békés megye hírek

A Békés megyei olimpikonok eredményei Pekingben

Békés megyei olimpikonjaink az alábbi eredményekkel végeztek az olimpián: Böczögő Dorina tornásznő talajgyakorlatban 54., ugrásban 12., felemáskorláton 72., és gerendán 64. helyen zárt. Máté Gábor diszkoszvető 13., Kiss Gergely birkózó a 8. helyen végzett a pekingi ötkarikás játékokon.

Három olimpikont búcsúztatott el a Békés Megyei Önkormányzat 2008. július 25.-én a megyeházán, akik nagy reményekkel vágtak neki a pekingi olimpiának. A legfiatalabb résztvevőnk a békéscsabai tornásznő Böczögő Dorina, az alábbi eredményeket szerezte az olimpián: talajgyakorlata 13,925 pont lett, amellyel az 54. helyet sikerült megszereznie, a legerősebb számában, ugrásban 13,912 pontot ért el és ezzel 12. lett, felemáskorláton 13,200 ponttal a 72. míg gerendán 13,950 ponttal a 64. helyen zárt. Az összetett versenyben 54,450 pontot szerzett, és ezzel a pontszámmal az 52. helyen fejezte be a pekingi ötkarikás játékokat. Magyar Zoltán a Magyar Torna Szövetség alelnöke a következőt nyilatkozta róla: „Dorina pont a legerősebb szerén ugrásban rontott, így is csak egy hajszállal maradt le a fináléról, de összességében elégedett vagyok a teljesítményével.”

Böczögő Dorina tornásznő kedvenc szerén, talajgyakorlaton

A 3. olimpiáján résztvevő szintén békéscsabai Máté Gábor diszkoszvető 4 cm-el maradt le a fináléról, 62,44 métert dobott, ami a 13. helyezéshez volt elég. Ezzel sajnos nem tudta megjavítani az athéni olimpia döntőjében elért 11. helyezését, amely az eddigi legjobb olimpián elért eredménye.

Máté Gábor diszkoszvető csak 4cm-el maradt le a döntőről

Az orosházi Kiss Gergely szabadfogású birkózónk is első olimpiáján vehetett részt, ahol a 96 kg-os súlycsoportjában kötelező győzelemmel kezdett a moldovai Nicolai Cebant ellen és bejutott a legjobb 16 közé. A nyolcaddöntőben az üzbég Kurban Kurbanov következett, aki a tavalyi bakui világbajnokságon bronzérmet szerzett ebben a kategóriában. Gergely 2:0, 3:0, 5:4 arányban vereséget szenvedett, és sajnos a vigaszágon sem folytathatta, mert az üzbég a következő meccsét az azeri Hetag Gazjumov ellen pont nélkül elvesztette. Így Kiss Gergely a nyolcadik helyezést érte el az olimpián.

Kiss Gergely birkózó a nyolcaddöntőig jutott Pekingben

Forrás: Békés Megyei Önkormányzat

Békés Megyei Önkormányzat – MCOnet

Szóljon hozzá a fórumon!: A Békés megyei olimpikonok eredményei Pekingben-Békés megye, sport